خوراک دام طیور و آبزیان

انواع تفاله مصرفی خوراک دام و طیور

انواع تفاله مصرفی خوراک دام و طیور نظیر چغندر قند، گوجه، هویج و مرکبات به صورت تر و خشک و تفاله های انگور، آلبالو و خرما معمولا به صورت خشک مورد استفاده قرار می گیرند. تفاله خوراک دام و طیور بخش مهمی از محصولات جایگزین در جیره می باشد. از ویژگی های تفاله ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:مواد مغذی بالا- مواد غذایی متنوع – خوش خوراکی بالا – تامین کننده های فیبر – کمک به سلامت دام خصوصا بخش گوارش

انواع تفاله مصرفی خوراک دام و طیور

 

 

 

تفاله نیشکر در تغذیه دام توسط عرضه کننده ها در شهر های مختلفی از کشور مان ارائه می گردد. این محصولات را می تواتن در بازار ها در درجه های کیفی متفاوتی جست و جو نمود.تفاله نیشکر از جمله تفاله های پرفروش در بازار ها است که در کارخانه های تولیدی شکر حتاصل می شود. بعد از اینکه شکر از نیشکر ها جدا می شود محصولات به دست آمده را تفاله نیشکر می گویند. این محصولات دارای کارایی بسیار هستند که مشتریان می توانند به منظور های مختلفی آن ها را خریداری کنند. در ادامه مطلب چند نمونه از این موارد را ذکر می کنیم که به قرار زیر است:

خوراک دام

خمیر کاغذ

تهیه اتانول

تهیه فوفورال

ایجاد سوخت

تفاله نیشکر در تغذیه دام

تفاله نیشکر را از نظر کارایی که دارند در قسمت قبل مورد بررسی قرار دادیم. اما در این جا می خواهیم در مورد تفاله نیشکر در تغذیه دام بگوییم که بسیار پر کاربرد و پر طرفدار می باشد. محصولات مورد نظر به سبب خواص عالی که دارند می تواند در خوراک دام مفید واقع شود. دامپروارانی که گاو های پرواری را پرورش می دهند از این محصولات استفاده می کنند. مواد مفید موجود در این تفاله ها به قرار زیر است:

گلوکز

فروکتوز

گالاکتوز

نماینده انحصاری شرکت کوم سیلاژ و اسکوم ترکیه اولین و با کیفیت ترین سازنده دستگاه های بسته بندی ذرت علوفه ای (سیلاژ بگر) کشور ترکیه به ظرفیت های30، 100 ، 500 و 1000 کیلوگرم می باشند. از مزایای این دستگاه ها پرس خوب به همراه وکیوم بوده که مانع از باقی ماندن هوا در بسته ها و در نتیجه افزایش مدت ماندگاری بسته تا نزدیک به دوسال می شود. همچنین ظرفیت بالای این دستگاه ها منجر به تسریع در روند بسته بندی و ممانعت از خرابی ذرت علوفه چاپر شده می شود. این دستگاه ها قابلیت بسته بندی اقلام علوفه و پسماند ائم از ذرت علوفه ای، یونجه، پوست پسته، تفاله تر چغندر قند و …. را دارا می باشند. همچنین شرکت تامین کننده ی کلیه لوازم و قطعات مصرفی (توری، استرچ، زنجیر و …) می باشد.
شایان ذکر است شرکت نیکان فیدار تولید کننده ذرت علوفه ای پردانه باکیفیت عالی و بسته بندی مقاوم با قابلیت انبار کردن بسته ها در فضای باز به علت استفاده از نایلون های دارای uv، برای هموطنان گرامی می باشد.